Difficulty: Beginner
Estimated Time: 60 minutes

Kubernetes Hands-On

Kubernetes Cluster'ı üzerinde hands-on deneyim senaryosuna hoş geldiniz.

Senaryo

Bu eğitimde yan bölümde yer alan link üzerinden açılan sınav portalı üzerinde sizlere Kubernetes Cluster'ı üzerinde aksiyon alabileceğiniz sorular sorulmaktadır. Sınav portalında yer alan her bir soruyu cevapladıktan sonra cevabınızı 'Cevabı Onayla' butonuna basarak onaylayabilirsiniz. Onaylanan bir soruya verilmiş cevap daha sonradan değiştirilememektedir.

Her bir soru için gerekli işlemleri yapmak üzere 'terminal' segmesini kullanabilirsiniz. Soru cevapları burada yer alan Kubernetes Cluster'ı üzerinde kontrol edilmektedir.

Yardım

Kubernetes'e dair detayları öğrenmek için Enterprisecoding web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kubernetes kullanımı, yönetimi ve mimarisine dair sorularınız için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Sınava başlamak için lütfen aşağıda yer alan Start Scenario butonuna basarak anlatılan adımları takip ediniz.

İletişim

Kubernetes veya Metrics Server ile ilgili sorularınız için bize Enterprisecoding web sitesinde yer alan iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kubernetes Hands-On

Merhaba

Kubernetes Hands-On

Kubernetes Cluster'ı üzerinde hands-on deneyim senaryosuna hoş geldiniz.

Yan bölümde yer alan terminal segmesi yardımıyla 2 node'dan oluşan Kubernetes Cluster'ı üzerinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 'Sınav Portalı' segmesini kullanarak sınav sorularının yer aldığı sınav portalı sayfasına ulaşabilirsiniz. Varsayılan olarak sınav portalı iframe olarak açılmaktadır. Sınav portalı sayfasını harici açmak isterseniz hemen yanında yer alan butonu kullanabilirsiniz. Alternatif olarak aşağıdaki link'i kullanabilirsiniz.

Örnek Sınav Kodu

Kurumlara göre özelleştirilmiş olan Kubernetes Hands-On sınavını deneyimlemek için 'Sınav Kodu' olarak aşağıdaki değeri kullanabilirsiniz;

Demo

Dikkat

Sınav portalında yer alan her bir soruyu cevapladıktan sonra cevabınızı 'Cevabı Onayla' butonuna basarak onaylayabilirsiniz. Onaylanan bir soruya verilmiş cevap daha sonradan değiştirilememektedir.

Sınav Portalı

Yan tarafta yer alan 'Sınav Portalı' segmesine ek olarak aşağıdaki adresten de sınav portalına erişebilirsiniz.

https://[[HOST_SUBDOMAIN]]-30006-[[KATACODA_HOST]].environments.katacoda.com